top of page

PARTNEŘI

gg.jpg
inline.jpg
antonini.png
fizan.jpg

Pod 7 kilo

První kamenný obchod v ČR zaměřený na ultralight vybavení a vychytávky na cesty. Moje alma mater v oblasti vybavení a nevysychající zdroj inspirace. Inspirujeme se navzájem, v Pod 7 kilo mají vynikající přehled o novinkách na trhu s vybavením, já mám zase solidní zkušenosti s vybavením na treky a dobře vím, co potřebuju. Mají vliv na to, jaké vybavení si vybírám, já mám zase svým testováním vliv na výběr zboží, které zařazují do své nabídky. Svoje zkušenosti s jejich zbožím sdílím na svém webu od roku 2015, od roku 2019 jsem se zapojila do jejich affiliate programu. Podrobnější informace o cookies uvádím v patičce webu.

ICEBREAKER

Výrobce funkčního oblečení z novozélandské merino vlny, které dlouho odolává pachům. V zimě hřeje, v horku chladí, poměrně rychle schne a je šetrné k životnímu prostředí. Navíc dobře vypadá a je příjemné na tělo. Pro svou univerzálnost je ideální na cestování.

GOAL ZERO

Výrobce kvalitních solárních panelů, nabíječek a příslušenství. Díky jejich vybavení můžu mít nabitou kameru, telefon a elektonickou čtečku, i když se dlouhou dobu nedostanu k elektrické zásuvce. A navíc, solární energie je šetrná k životnímu prostředí.

PRABOS

Český výrobce kvalitních  bot. Na třetí etapu VCT mi ušili boty na míru mým požadavkům, protože boty odpovídající mým potřebám běžně v outdoorovém obchodě neseženete.

gg.jpg

GOSSAMER GEAR

Gossamer Gear patří mezi ultralight výrobci k nejzvučnějším jménům na trhu. Jejich produkty jsou obzvláště populární u těch, kdo se věnují dálkovým trekům, jako je např. Pacifická hřebenovka (PCT).  Jsou známí zejména výrobou batohů, ale mezi jejich produkty patří také přístřešky, trekové hole a různé příslušenství. 

FIZAN

Italská firma specializující se na výrobu holí pro různorodé sportovní využití. Mou pozornost získala výrobou toho času nejlehčích tojdílných trekových holí na trhu. Jejich hole používám s naprostou spokojeností od roku 2016. 

fizan.jpg
inline.jpg

ADVENTURE FOOD

Nizozemská firma zaměřená na výrobu a vývoj dehydrovaných pokrmů. Na jejich produktech oceňuji poměr nízké hmotnosti a nutričních hodnot. Jako člověk vyhýbající se masitým pokrmům mívám s výběrem outdoorové dehydrované stravy problém, neboť nabídka je celkem omezená a ne vždy mám čas nebo náladu připravit si sušené jídlo vlastní.  V Adventure Food myslí nejen na masožravce, ale stejnou měrou i na i na vegetariány a vegany. 

GSI OUTDOORS

Americká firma specializující se na výrobu kuchyňského a jídelního vybavení pro outdoor. Na jejich produktech oceňuji zejména lehkost, dobrý design a skladnost. Na lehké a odolné Halulite nádobí (anodizovaný hliník) nedám dopustit.

HUARACHE

České barefoot sandály vyráběné na míru, inspirované huarache botami středoamerického kmene Tarahumara. Kromě ultranízké hmotnosti a skladnosti, si tyhle botky získaly mé sympatie svým jednoduchým řešením, skloubením tradičního ověřenéno nápadu s moderními technologiemi, odolností, recyklovanými materiály a nakonec i velice příjemným způsobem sebeprezentace firmy.

Antonini

Ručně vyráběné nože Antonini mají tradici v italském městečku Maniago (kousek od Pordenone) od roku 1925. Používám jejich nůž z řady Old Bear Total Black, který je dík užití topolového dřeva na rukojeti úžasně lehký. 

antonini.png

STEZHKA

Ukrajinský e-shop s ultralight vybavením do přírody. Spolupráce vznikla z náhodného setkání s ultralightistou, kterého jsem v roce 2015 potkala v ukrajinských lesích. Několik produktů z jejich nabídky jsem si vyzkoušela během společného měsíčního putování po Zakarpatí a Rumunsku. Od té doby se vzájemně inspirujeme.

VIKTORČINA CESTA TAM
VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER
 

bottom of page