6_HYGIENA  

  Všechny hygienické potřeby jsem zabalila do průhledného voděodolného uzavíratelného sáčku o objemu 1 L, aby byly v batohu pohromadě, a aby se v případě otevření nějaké lahvičky nevylil její obsah do batohu.

Zubní hygiena - na čištění zubů používám skládací zubní kartáček GUM Travel. Po složení zabírá minimum místa a štětiny jsou chráněny před nečistotami zvenčí. Jsou měkké a opatřeny antibakteriální úpravou. Jedno balení (25 ml) koncentrované zubní pasty Ajona mi vydrží nejméně tři měsíce. Pasta je pětkrát koncentrovaná a na jedno čištění stačí množství velikosti zrnka červené čočky.

 

Opalovací krém - mám s sebou 20 ml balení opalovacího krému Mountain Formula 50 SPF, který lze zároveň použít jako pomádu na rty. Není to velké balení, ale po několika týdnech cesty si pokožka na slunce zvykne, a tak mi na půlroční cestu stačí.

 

Mýdlo -  používám tekuté univerzální mýdlo (100 ml), které lze použít nejen jako šampon a mýdlo, ale můžete jím také nahradit prací prostředek nebo umýt nádobí či zeleninu. Zároveň je biologicky rozložitelné.

 

Mooncupmenstruační kalíšek stačí jeden na spoustu let, takže je šetrnější k životnímu prostředí a ekonomičtější než klasické hygienické potřeby tohoto typu. Nemusím se trápit s vyprodukovaným odpadem a sháněním hygienických potřeb v kdejaké zapadlé dědině.

VIKTORČINA CESTA TAM
VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER