pěšky v horách

léto - podzim

5511 gramů

GEAR LIST DÁLKOVÝ TREK 2022

gear list

ELEKTRONIKA - 342 g 

 

Powerbanka Nitecore NB 20000325 g

Miničelovka Petzl BINDI - 34 g

Mobilní telefon iPhone 6S s ochranným obalem -  192 g

Nabíječka 2 v 1 –  55 g

USB kabel 3 v 1 – 61 g

  HMOTNOST BATOHU:  5511 g
  HMOTNOST VYBAVENÍ NA SOBĚ: 1310 g

(trekové hole, triko, tenká mikina, kraťasy, boty, podprsenka, kalhotky, ponožky, brýle)

DO JAKÝCH PODMÍNEK JE TENTO GEAR LIST URČEN
 

Vydávám se na cca deseti týdenní trek někam na východ. Nevím přesně, do jakých pohoří zabloudím a počítám s tím, že v říjnu může být docela dost pod nulou. Proto jsem oproti ostatním gear listům tentokrát přidala pár věcí na zvýšení komfortu. NOVINKY V GEAR LISTU

Kalhoty nepromokavé Montane Pac Plus

Obvykle si v dešti vystačím s větruodolnými kalhotami, které sice rychle pomoknou, ale udrží mě v teple. Uschnou ve větru během okamžiku a váží v mé velikosti pouhých 70 g. Tentokrát jsem se vhledem k počasí, kde mě kromě několikadenních dešťů může potkat i mráz kolem -10°C a sníh, rozhodla pro gore-texové kalhoty s rozepínatelnými nohavicemi. Jsou sice těžší než ty větruodolné, ale už se mnou zvládly 2 zimní období a osvědčily se. 

Péřová bunda MontBell Superior Down Parka

Péřovku určitě užiju za chladných letních večerů často. Zejména na podzim, kdy mi pomůže se zvýšením tepelného komfortu ve spacáku. Parka od Montbellu je příjemná a lehoučká, hodí se i jako zateplovací vrstva pod nepromokavou bundu. Mou nejoblíbenější péřovkou je sice Cumulus Incredilite Endurance, která má naprosto perfektní sportovní střih a je v ní tepleji, nicméně na tomhle treku žádný dlouhodobý hardcore neočekávám, a tak jsem dala přednost lehčí bundě. 

Péřové botky Cumulus Cover Boots

V těchto botkách (jsou to v podstatě péřové ponožky) mi na nohy zima nebude. Prostě nemůže být. Spala jsem v nich párkrát v zimě a je to luxusní komfort. Dají se taky použít jako náhradní přezůvky do interiéru. 

Nepromokavé převlečné rukavice Montane Minimus Mitt

Když už jsem se rozhodla být na treku nepromokavá, tak ať mi ve větru a dešti nemrznou ani ručičky. Tyhle rukavice se mi v zimě párkrát osvědčily, tak jim chci dát trochu zabrat, ať se ukážou, co v nich je! Membránové palčáky navlíknu v případě krutých plískanic na merinové prsťáky a budu si chrochtat. 

Ponožky Darn Tough Quarter Midweight

Trekové ponožky s merinem vyhlášené pro svou odolnost a doživotní záruku. Přineseš děravý fusky do obchodu, kde je prodávají, a okamžitě za ně dostaneš nový. Prostě je musím testnout. Ale pro jistotu beru ještě 2 páry léty osvědčených Icebreaker Hike+ mini

Vařič EMO na tekutý líh

Heeej, tak tohle mi vyrazilo dech. Bratia Slováci se tak dlouho patlali s domácí výrobou co nejefektivnějšího a nejlehčího liháče (9 g), že musím rezignovaně přiznat, že můj vařič z plechovky od piva je proti němu takovej uslintanej moula. Jo, vaří to jak ďábel. Zatím jsem ho zkoušela jen v nenáročných podmínkách a chci mu dát v horách trochu na prdel. 

Hydrovak Platypus Big Zip Evo

Tady upřímně nevím, jestli jsem to s těmi gramy trochu nepřestřelila. V posledních sedmi letech jsem hydrovak řešila lahví Platypus Platty Bottle 2 L a zkrácenou hadičkou Platypus Drink Tube Kit, což mi dohromady vyšlo na 74 gramů. Naproti tomu hydrovak váží 174 gramů a poslouží v podstatě stejně. Kombinace hadičky a lahve měla svou v podstatě jedinou vadu, a totiž, že na konci hadičky není žádná pojistka. Je proto potřeba po každém napití do hadičky trochu fouknout, aby se voda vrátila do lahve. A taky je potřeba dávat pozor, aby se konec hadičky někde nějak nešikovně nezmáčkl a voda netekla ven. Nicméně na tyhle obtíže jsem si rychle zvykla a přestaly mi vadit – za těch 100 géček mi to stálo. Jenže loni jsem se na noc schovala před bouřkou, batoh jsem položila přímo na hadičku a nejenže jsem ráno neměla skoro žádnou vodu, ale probudila jsem se v noci úplně mokrá a zmrzlá, protože mi všechna ta voda vytekla na karimatku. Tož  jsem se nasrala a rozhodla se, že zkusím hydrovak. Tak ho teda zkusím. 

 CO NENÍ SOUČÁSTÍ GEAR LISTU

Do gear listu obecně se nezapočítává hmotnost proměnlivých položek jako například voda, jídlo a palivo. Započítána není ani hmotnost foto a video vybavení, protože to není obecně věc na treky a nároky uživatelů se rapidně liší. Většina hikerů nefilmuje ani profesionálně nefotí a k pořízení fotek na památku jim stačí mobilní telefon, případně kompaktní fotoaparát.

Poznámka bokem: Na fotografii je místo mikiny Montane Allez Micro Pull-on triko s dlouhým rukávem Icebreaker Oasis LS, protože jsem bordelářka a nemůžu tu mikinu nikde najít. Pokud ji nenajdu, vezmu si místo ní Oasis od Icebreakeru.  

VIKTORČINA CESTA TAM
VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER