3,5 měsíce na cestě
pěšky v horách 
jaro - podzim, mírné pásmo

5000 gramů

GEAR LIST DÁLKOVÝ TREK 2021

gear list 2021 w.jpg

ELEKTRONIKA - 592 g 

 

Powerbanka Nitecore NB100002 x 150 g

Miničelovka Petzl BINDI - 35 g

Mobilní telefon iPhone 6S -  156 g

Nabíječka 2 x USB –  47 g

USB kabely – 54 g

  HMOTNOST BATOHU:  5000 g
  HMOTNOST VYBAVENÍ NA SOBĚ: 1209 g

(trekové hole, triko, kraťasy, boty, podprsenka, kalhotky, ponožky, brýle)

DO JAKÝCH PODMÍNEK JE TENTO GEAR LIST URČEN

   S touto výbavou jsem se vydala na tří a půl měsíční trek přes karpatský oblouk přes Slovensko, Polsko, Ukrajinu a Rumunsko do českých vesnic v Banátu. Nejnižší noční teploty jsem očekávala kolem nuly, nejvyšší denní do čtyřiceti stupňů. Spala jsem nejčastěji venku a venku jsem si i vařila. 


CO NENÍ SOUČÁSTÍ GEAR LISTU

Do gear listu obecně se nezapočítává hmotnost proměnlivých položek jako například voda, jídlo a palivo. Započítána není ani hmotnost foto a video vybavení, protože to není obecně věc na treky a nároky uživatelů se rapidně liší. Většina hikerů nefilmuje ani profesionálně nefotí a k pořízení fotek na památku jim stačí mobilní telefon, případně kompaktní fotoaparát. 


NOVINKY V GEAR LISTU

-  Testuju triko ze 100% merino vlny, které je utkáno novou technologií, díky níž by mělo být odolnější i bez syntetické příměsi. V době, kdy na trek vyrážím, není zatím v prodeji. 


- Místo svých oblíbených odepínacích kalhot jsem tentokrát zvolila běžecké kraťasy v kombinaci s legínami z merina a větruodolnými kalhotami (které jsou výborné i do deště). Běžecké kraťasy na sobě budu mít většinu času a většinu času bude vedro, takže jsem chtěla něco s maximální prodyšností. 

 

- Na druhou stranu, léty prověřené vybavení, ke kterému jsem napsala krátké recenze, můžete omrknout v článku 12 x NEJLEPŠÍ VYBAVENÍ NA TREKY.


CO BUDU TESTOVAT NAVÍC

Prvních pár dní cesty budu testovat dřívkáč, který mi vyrobil kamarád. Až ho vyzkouším, pošlu ho přes Zásilkovnu domů a vyzvednu si dřívkáč Bushbox Ultralight (65 g), který mi na Slovesko dorazí. V průběhu cesty se rozhodnu, zda zůstanu u svého léty prověřeného lihového vařiče z plechovky nebo u dřívkáče. Výhoda dřívkáče je, že člověk nemusí s sebou nosit palivo, na druhou stranu ve vysokých nadmořských výškách, kde dřevo neroste, bude nejspíš ten lihový vařič praktičtější. 
 

LÉKÁRNIČKA - 280 g 

Lékárnička Supportmed, upravená - 166 g (originál)

Pružné obinadlo - 2 x 32 g

VIKTORČINA CESTA TAM
VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER