1. ETAPA - UKRAJINA 2015

 

   Na Ukrajinu jsem došla přes hraniční přechod Velykij Bereznij. Potkala jsem spoustu dobrosrdečných a pohostinných lidí, mezi nimiž nemohu nezmínit Olexije, nejlepšího kamaráda z cesty a autora většiny fotografií v této galerii. Potkali jsme se v liduprázdné pustině a rozuměli si asi tak každé páté slovo. Během několika dní jsme však vyvinuli vlastní jazyk, jímž jsme se po deseti dnech společného putování dokázali hádat o mezinárodní politice. Na Ukrajině jsme spolu strávili sedmnáct dní a naše cesty se rozešly na vrcholu Hoverly, chvíli po mém dramatickém skoku ze srázu za padající fotobrašnou, při němž jsem si o kámen rozsekla koleno. Rána se po několika týdnech zahojila, a rozšklebená jizva mi bude trvalou připomínkou našeho zakarpatského dobrodružství.

 

   Nemohu nezmínit ani svého českého kamaráda Biniče, který za námi na pár dní přijel a jedinou ruskou větou, kterou znal (jíž ale nerozuměl), rozesmál každého, koho jsme potkali. "Ja tebja chaču!" volal vesele na stařenky i statné muže, a tak ho všichni měli za blázna. Což nám nějakým záhadným způsobem otevíralo srdce domorodců... Do Rumunska jsem došla přes hraniční přechod v Sighetu Marmatiei.

 

Fotografie vyfotil z většiny Olexij svým smartphonem. Moje vlastní fotografie se nedochovaly, neboť jsem byla v Rumunsku okradena, a přišla jsem o paměťové karty včetně záloh.

062

063

066

070

076

081

083

085

086

087

088

095

096

100

110

VIKTORČINA CESTA TAM

VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER

 

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Tento web používá COOKIES

kontakt: viktorka@pod7kilo.cz 

© Copyright 2020 Viktorka Hlaváčková