2. ETAPA - REPUBLIKA MAKEDONIE 2016

 

    První týden v Makedonii dělám výlety od jezera k jezeru. Makedonská patriarchální mentalita mi moc nesedí a první dny nemám moc štěstí na dobré lidi, pročež se rozhodnu najít si nějakého místňáka kamaráda. Je to vždycky dobrá cesta, jak se cítit komfortněji či bezpečněji v nové zemi. Super věc - couchsurfing. A mám štěstí, potkávám Zivka, nejsympatičtějšího couchsurfera, jakého jsem dosud poznala. Želvy žlutohnědé. Jsou krásné a jsou všude.

   Pak za mnou přijíždí z ČR brácha a kamarád. Střetáváme se ve Skopje, kde předtím couchsurfuju s japonsko-turecko-polsko-estonsko- makedonskou bandou. Skopje je hezké ve své staré části, ale jinak přehlídka nevkusné obludnosti. Inteligence se bouří barvami, tzv. "barevná revoluce". 

   A vyrážíme stopem do hor s cílem vylézt na nejvyšší makedonský vrchol, Velký Korab. Podaří se. Následuje Ohrid. Krásné město s kouzelným jezerem. A pak tradá do Řecka. Cestou se skamarádíme s výpravčím Goranem, který nás nechá přespat v čekárně, stejně jako loni davy uprchlíků, přicházejících po kolejích z Řecka.

VIKTORČINA CESTA TAM

VIKTORKA ULTRALIGHT HIKER

 

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

Tento web používá COOKIES

kontakt: viktorka@pod7kilo.cz 

© Copyright 2020 Viktorka Hlaváčková